Перш за все, відзначимо, що такого поняття як «колектор» українське законодавство не містить в принципі. Фірми, іменовані колекторськими, насправді є факторинговими фінансовими компаніями, які за певну суму викуповують у кредитної установи право витребування боргу. Наприклад, якщо кредит становить 10 тис. Грн, така компанія може викупити його у банку за пару сотень гривень (або ще менше) і здобути право витребувати з позичальника всю суму.

Причини, за якими банки продають такі борги, досить прозаїчні: стягнення коштів з позичальників за проблемними кредитами — довгий і дороге задоволення. Витрати на стягнення такого боргу можуть бути порівняні з розміром самого кредиту, а час, витрачений на його повернення обчислюватися роками. Тому кредитній установі часто вигідно просто продати такий борг за якийсь відсоток, ніж самостійно займатися стягненням.

Таким чином, колектор — це компанія, яка викупила борг і стала його власником, чому чого почала вживати заходів, спрямовані на його повернення. При цьому такі заходи практично ніколи не мають на увазі звернення до суду.

Приватний виконавець — принципово інший гравець. З точки зору нового «закон коллекторах на украине», — це приватний аналог державного виконавця України. Приблизно те ж саме можна спостерігати на ринку нотаріальних послуг, де паралельно діють як державні, так і приватні нотаріуси.

Державна виконавча служба — це організація, в обов’язок якої входить виконання рішення суду. Припустимо, якийсь суд зобов’язав сторону, яка програла виплатити певну суму виграла спір стороні. Виконавчий лист передається в ГІС, і державний виконавець приступає до виконання рішення. При цьому, ні сам виконавець, ні сама служба не стає власником або власником боргу: борг стягується на користь сторони, що виграла. Приватний виконавець, так само як і державний, робить те ж саме. А ось колектор, як було зазначено вище, стає власником боргу і стягує його в свою користь.

В цьому і полягає їх принципова відмінність. А тому, будь-які інсинуації з цього питання неприпустимі.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here