Як співати високі ноти, або як працюють зв’язки при співі?

0
744

Як співати високі ноти, або як працюють зв’язки при співі?

Всі учні, з якими ми розбираємо, як співати високі ноти, говорять одне: «Чому нагорі мій голос такий тонкий і негарний ?!»

Секрет співу верхніх нот в тому, що ніякого секрету немає! Досить знати, як влаштований голосовий апарат і як працюють зв’язки при співі. Західні виконавці давно відкрили, що розмір голосових зв’язок впливає на висоту голосу. А різний змикання голосових зв’язок допомагає легко брати і нижні, і верхні ноти курсы вокала для начинающих.

Ця стаття «Зірочка», для тих, хто дійсно хоче розібратися в своїй фізіології голоси і дізнатися, як співати високі ноти вільно і легко.

Про що не пам’ятають вокалісти — високі ноти і голосові зв’язки.
Згадайте випадок, коли ви голосно зойкали від переляку або радості, звали когось здалеку — ваш голос звучав вище, правда? І тонше! Він не був схожий на звичайний розмовний тембр.

Брати високі ноти дано кожній людині від природи. При співі голосові зв’язки працюють точно також, як і при розмові. Вони еластичні, можуть збільшуватися й ставати тонше на верхніх нотах, як натягнута струна. Це природний процес, що нагорі голос виходить тонким.

Шкода, але вокалісти рідко про це пам’ятають і вдаються до інших методів — тужаться на «опорі», тиснуть звук на гортані, а потім страждають від затискачів!

Недосвідчені співаки намагаються зімкнути зв’язки щільніше нагорі, залишити їх товстими і короткими, щоб звук був потужнішим. Це в корені невірно. Послухайте приклади відомих вокалістів нижче. На верхніх нотах їх голос звучить тонше, так як вони використовують більш тонке змикання голосових зв’язок!