Биологи ответили, сколько в океане китовой мочи

0
145

Плаваючи, занурюючись на глибину, займаючись серфінгом в якийсь момент, ви, можливо, задавалися питанням: як багато у воді, в якій ви плещетесь, рідин з тіл морських тварин?

Згідно дослідженню, опублікованому в серпні 2011 року в PLOS Biology, в океані проживають мільйони відомих науці видів тварин — від мікроскопічного планктону до багатотонних морських ссавців. Океан для них — «будинок з санвузлом», але сеча і фекалії морських гігантів беруть участь в океанічній екосистемі і підтримують харчові ланцюжки.

За словами Джо Роману, біолога з Університету Вермонта, кити є щедрими «вкладниками» в «океанський суп», однак визначити точну кількість відходів, які виробляють морські ссавці, дуже складно.

В 2003 році в журналі Canadian Journal of Zoology з’явилося дослідження, де повідомлялося, що добова норма «скидання сечі» у сейвала складає 627 л, а у финвала — до 974 л.

Випорожнення всіх океанських китів складно зібрати воєдино і виміряти, але дещо можна побачити. Відомо, що кити полегшуються ближче до поверхні води, піднімаючись до скупчень планктону. Таким чином вони звільняються від зайвих речовин в організмі, щоб без «зайвої ваги» піти на глибину.

Китові фекалії дуже поживні для численних мешканців океану, багаті азотом, фосфором і залізом, повідомляє Live Science. Тому морські гіганти не просто вивільняють поживні речовини — вони перерозподіляють їх, об’єднуючи поверхневих мешканців з глибинними. Китові відходи буквально допомагають відродитися дільницях, де запас поживних речовин виснажений. Біологи так високо цінують внесок китів в океанську екосистему, що, наприклад, називають кашалотів «інженерами-екологами».

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here